Udało się zakończyć pierwszy etap projektu o którym wspominałem w jednym z poprzednich wpisów - przygotować aplikację, która symuluje zachowanie bankowych systemów źródłowych - BankSourceSystem.
Z technologicznego punktu widzenia aplikacja została wykonana z wykorzystaniem: JSF 2.0 oraz EJB 3.1. Zarówno rozwój jak i testy zostały przeprowadzone na serwerze aplikacji - Glassfish v3. Kody źródłowe dostępne są na SVN'owym repozytorium Google'a.
Tak jak wspomniałem poprzednio głównym zadaniem tego programu będzie symulowanie wielu systemów, z których może składać się system informatyczny banku. Symulacja ta ma na celu zademonstrowanie w jaki sposób może przebiegać integracja tych systemów w prostym procesie zamawiania produktów bankowych.
Symulacja jakich systemów wchodzi w grę?
- MigDZ - system, który umożliwia dostęp do informacjach o zastrzeżonych dokumentach: paszportach oraz dowodach osobistych.
- Sanctioned Entities - system przechowujący informacje o osobach znajdujących się na listach sankcyjnych np.: terrorystach, osobach zaangażowanych politycznie itp.
- Customers - prosty system przechowujący podstawowe informacje o klientach banku
- Products - system przechowujący informacje o produktach, które posiadają kliencie banku.
Każdy z systemów składa się z dwóch elementów: listy prezentującej zgromadzone w systemie dane oraz formularza umożliwiającego wprowadzanie nowych danych lub modyfikacje istniejących.
MigDZ System
Lista danych:
Edycja danych:
Santioned Entities System
Lista danych:
Edycja danych:
Customers System
Lista danych:
Edycja danych:
Products System - Rachunki
Lista danych:
Edycja danych:
Products System - Karty
Lista danych:
Edycja danych:
Jednak nie to stanowi sedno tej aplikacji. Najważniejszą rzeczą są funkcjonalności udostępnione za pomocą usług WebService. Każdy system udostępnia jedną lub kilka funkcji, których wykorzystanie potrzebne jest do realizacji procesu biznesowego zamawiania produktów bankowych. Opis tych funkcji zamieszczę w następnym wpisie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz